Blog > Komentarze do wpisu

Hucpa

Jeśli chodzi o Antoniego Macierewicza, jedyne istotne pytanie brzmi: Czy on jest obłąkany, czy też jest ruskim agentem?

Mój tato uczył mnie, żeby w postępkach każdego człowieka zawsze starać się znaleźć jakieś dobro. Może się nie udać, ale zawsze należy próbować. Moja późniejsza praca nauczyła mnie z kolei, że zawsze należy starać się zrozumieć obserwowane zjawisko. W tym duchu chciałem napisać o tym, co Antoni Macierewicz robi z Wojskiem Polskim (polecam, nawiasem mówiąc, świetny tekst Agnieszki Magdziak-Miszewskiej z "Laboratorium Więzi"), ale minister Macierewicz wystąpił ostatnio Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium, gdzie powiedział (dziwna rzecz, media podporządkowane rządowi, zwane narodowymi, niechętnie o tym akurat fragmencie wystąpienia Macierewicza informują):

NATO jest jedynym sposobem powstrzymania agresji rosyjskiej, której kolejne etapy od 2008 roku były symbolizowane takimi dramatycznymi wydarzeniami jak agresja na Gruzję w 2008 r., jak tragedia smoleńska w 2010 r., w której poległo 2 prezydentów RP i całe dowództwo, jak wreszcie agresja na Ukrainę.

Polscy komentatorzy - ci ze wstrętnych mediów nienarodowych - zwracają uwagę, że skoro, według Macierewicza, katastrofa smoleńska była rosyjskim aktem agresji, równym wojnie z Gruzją, aneksji Krymu i wojną w Donbasie, Polska, członek NATO, powinna być w stanie wojny z Rosją, ze wszystkimi tego konsekwencjami. A skoro nie jest, to z jednej strony Polska, jej rząd i minister narażają się na śmieszność, z drugiej zaś niepotrzebnie prowokują Rosję.

Ja, zainspirowany dzisiejszym wystąpieniem Jerzego Buzka w TVN24, powiem tak: W interesie Polski jest uświadamianie Zachodowi, że Rosja jest nieobliczalna, agresywna i niebezpieczna; zagrożenie rosyjską agresją przeciwko Polsce lub krajom bałtyckim jest co prawda niewielkie, ale nie można go lekceważyć (patrz także mój wpis sprzed roku). Dlatego Zachodowi należy przypominać o wojnie z Gruzją i rosyjskiej agresji przeciwko Ukrainie, gdyż dowodzą one agresywnej postawy Rosji. Z drugiej strony wszyscy przytomni ludzie na Zachodzie wiedzą, że opowieści o rosyjskim zamachu na polski samolot pod Smoleńskiem to hucpa. Tak IATA, jak i państwowe agencje zajmujące się wypadkami lotniczymi w krajach zachodnich, przeanalizowały raport Komisji Millera i dobrze wiedzą, jak mają się jego tezy do kolejnych rewelacji (czy też, w gruncie rzeczy, ich braku) zespołu parlamentarnego, podkomisji i komisji Macierewicza. 

No i jak teraz ktoś może się zgodzić z ministrem Macierewiczem, że wojny z Gruzją i Ukrainą dowodzą złej woli Rosji, skoro tym samym musiałby mu przyznać rację w sprawie Smoleńska? Wojny z Gruzją i Ukrainą niewątpliwie miały miejsce, ale może to faktycznie gnębiący Abchazów i Ostetyńców źli Gruzini w jednym, a ukraińscy faszyści-banderowcy, prześladujący rosyjskojęzycznych mieszkańców Noworosji w drugim przypadku je sprowokowali? Wystąpienie Antoniego Macierewicza, zrównujące katastrofę smoleńską z wojnami przeciwko Gruzji i Ukrainie, w warstwie powierzchownej wybitnie antyrosyjskie - i, co nie bez znaczenia, utwierdzające w oczach PiSowskiego elektoratu obraz Macierewicza jako niezłomnego przeciwnika Rosji - w gruncie rzeczy osłabia ostrzeżenie przeciwko agresywnej postawie Rosji.

Antoni Macierewicz, po owocach go poznacie.

niedziela, 19 lutego 2017, pfg
Tagi: Smoleńsk

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: chińska_telewizja_centralna, *.ssp.dialog.net.pl
2017/02/20 12:41:05
Jak już kiedyś pisałem, ZSRR budował w demoludach agenturę zupełnie niezależną od lokalnych służb (SB, Stasi, Securitate). Robił to, bo mógł, bo miał praktycznie nieograniczone możliwości - i na wszelki wypadek. To było oczywiste dla Kiszczaka - choć mógł się on jedynie domyślać kogo "sojusznicy" werbują (nie sądzę, żeby KGB dzieliło się z SB czy Stasi takimi informacjami). O ile wiem, obowiązywał formalny zakaz takiego werbunku członków "zaprzyjaźnionych" partii w demoludach (PZPR), ale jak to było ze zwykłym Kowalskim czy Nowakiem?

Ale najbardziej interesuje mnie motywacja Kaczyńskiego; przecież w latach 90-tych nie kto inny, jak Prezes, w ostrych słowach oskarżał pewnego "medialnego" zakonnika o związki z rosyjskim wywiadem i ostrzegał, że "trzeba będzie zbadać tę sprawę". I co?

Tylko jedna krótka, pouczająca historyjka, żeby unaocznić metody i mentalność tamtego systemu: w ZSRR studiowały dziesiątki tysięcy studentów z całego świata. Pamiętam przechwałki pewnego Libijczyka, który chwalił się swoimi imponującymi podbojami łóżkowymi w czasie studiów w Moskwie w latach 70-tych "Rosjanki to naprawdę fajne baby" - (bo, jak twierdzi, w czasie studiów spał z kilkudziesięcioma paniami). Wtedy myślałem, że przesadza albo zmyśla. Dopiero później zdałem sobie sprawę z tego, że w ZSRR takie rzeczy były na porządku dziennym: KGB zatrudniało tysiące etatowych pań do towarzystwa dla tworzenia "kompromatów" - a tym samym jednej z potencjalnych dróg pozyskiwania agentury. Naturalnie, obowiązywała ich ścisła tajemnica: za ujawnienie "obiektowi" swojej prawdziwej profesji, pani trafiłyby na długie lata do więzienie za zdradę tajemnic państwowych (nie musze tłumaczyć, co taki wyrok za zdradę oznaczał w ZSRR). Akademiki, a tym bardziej "prywatne" domy, do których panie zapraszały gości z zagranicy, naszpikowane były aparaturą rejestrującą wyczyny. Naturalnie, spośród 500 delikwentów na których zebrano "kompromaty", typowano 5, może 10, z czego może jeden dawał się zastraszyć. Poza tym takie króliki z kapelusza można wyciągnąć w najbardziej niespodziewanym momencie (nigdy nie wiadomo, czy za 10 lat pan X z kraju Y nie zostanie jakimś Bardzo Ważnym Wiceministrem Spraw Zagranicznych). Przypomniało mi się to w związku z niedawnymi doniesieniami o rzekomych materiałach na obecnego prezydenta USA - jak widać, rutynowe zbieranie i magazynowanie kompromatów może się czasem opłacić.
-
2017/02/23 09:07:57
Po owocach go poznacie.
Na początek jak u Hitchcock'a walniecie z grubej rury a potem napięcie będzie rosnąć.
Oto OFICJALNY komunikat MON'u:
www.mon.gov.pl/aktualnosci/artykul/najnowsze/informacja-mon-nt-zmian-organizacyjno-kadrowych-j2017-02-22/
Gorąco polecam, zwłaszcza kawałek o nominacjach PO i procentach zmian w Sztabie Generalnym i Dowództwie Generalnym. Dla tych którym nie chce się czytać: 90% kadry dowódczej w SG i 80% w DG zostało wymienione! W 37r tow. Stalin w ramach czystki wyczyścił ok 75-80% kadry dowódczej AC. Antek jest lepszy, zdecydowanie lepszy to nie jest czystka tylko rzeź, przez R. Do tego dochodzi drobnych 300 pułkowników i odwołanie w zasadzie wszystkich dowódców brygad i dywizji. Na Kremlu zabrakło szampana i kawioru.

Teraz gorący temat OT.
Słowo, a właściwie skrót klucz - SS. Tyle. OT jest dokładnym odpowiednikiem Waffen SS. Polityczna równoległa armia. I dokładnie jak za Adolfa kasa idzie tam a nie do Sil Zbrojnych RP. I dokładnie jak tam, OT nie podlega pod DG ani SG tylko bezpośrednio pod Antka. I dokładnie jak tam wciska się kit p.t. "patriotyczna motywacja zastąpi szkolenie". I dokładnie jak tam efekty będą takie same - straty na nieakceptowanym przez żadnego wojskowego poziomie.
Do tego dochodzi gigantyczna kanibalizacja właściwej armii. Gdybyście nie wiedzieli, transport OT (ciężarówki) ma zostać przekazany z SZ. Cale nowoczesne środki walki (noktowizory, termowizory, kamizelki taktyczne, kamizelki kuloodporne itd idą do OT. Armia zostaje dosłownie goła i niewesoła.
Na Kremu kończą się zapasy wódki.

Antek chroni wschód Polski.
W ramach wspomagania możliwości zwalczania przeciwnika Rosji Antek przeniósł batalion 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej do Wesołej pod Warszawą. Większość społeczeństwa nie ma zielonego pojęcia co to w praktyce oznacza a szkoda. Wpierw kilka słów wstępu. 11 Dywizja jest w PSZ jednostka wyjątkową z wielu powodów. Najważniejsze są następujące: jest ona niemal całkowicie ukompletowna, jest świetnie uzbrojona w najnowocześniejsze czołgi w naszej armii (Leopardy 2A4/A5), jest wpięta w system logistyczny Bundeswehry (części zamienne, amunicje etc dostajemy po kosztach!), na wypadek wojny podlega ona pod 1 DP Bundeswehry. W skrócie oznacza to, że jest to dosłownie pieść zbrojna PSZ. Co więcej w całej europejskiej części NATO jest tylko jeden związek taktyczny dysponujący podobna silą - to właśnie 1PD BW. Wystarczy powiedzieć tyle; 11DKP ma na składzie więcej czołgów niż cala British Army, cała armia francuska, i cała armia włoska. Co zrobił Antek? Rozbił ją! Przeniósł batalion do Wesołej. Teraz sytuacja wygląda tak: w Żaganiu jest cała baza szkoleniowa i logistyczna, w Wesołej nie ma nic. Każdy przegląd, każdy remont i czołgi muszą być transportowane do Żagania. Ale to jest pikuś w porównaniu do tego, że Żagań jest poza zasięgiem ognia npla a Wesoła jak najbardziej jest w zasięgu. Mówiąc krótko Antek przeniósł trzon PSZ prosto pod lufy npla! Gdyby ktoś miał wątpliwości czy aby może Antek ma rację a reszta się myli. Well, Amerykanie też się najwyraźniej mylą bo za cholerę nie chcą rozmieścić swoich wojsk w RP na wschód od Wisły. Dla nich Żagań jest very cool a Wesoła very not so cool z tej prozaicznej przyczyny, że Wesoła jest w zasięgu ognia Rosji a Żagań nie jest.
Na Kremlu od roku chodzą pijani i właśnie zamówili dodatkową cysternę koniaku.

O Caracalach nie chce mi się pisać bo mnie kurwica strzela jak o tym myślę.
Na Kremlu kończą się ogórki kiszone.

Plan Modernizacji Technicznej. To taki plan który zawiera szczegóły modernizacji PSZ. Pisanie jest na kilka stron więc skrótowo - WSZYSTKIE, powtarzam WSZYSTKIE kluczowe programy zostały przełożone poza rok 2019! Czyli po wyborach. WSZYSTKIE,powtarzam WSZYSTKIE kluczowe programy zostały okrojone bądź skasowane.
Co ważniejsze. Zdolność do zwalczania okrętów podwodnych utracimy w najlepszym wypadku za rok - brak heli.
Homar czyli artyleria rakietowa o zasięgu do 300km (absolutnie kluczowa dla nas) - przeniesiona na nie wiadomo kiedy.
c.d.n.
-
2017/03/14 18:56:47
Miałem napisać dalszy ciąg wyliczanki ale mnie ku... strzeliła gdy sobie uzmysłowiłem ile rzeczy poszło do piachu - w skrócie wszystkie. Dziś doszła nowa jakość - uwalanie ROZSTRZYGNIETYCH przetargów. Antek uniewaznil przetarg na 6 holownikow dla MW.
W ramach bonusu szef operacji specjalnych WP podał się do dymisji. W sumie od początku zajebistej zmiany odeszło ponad 30 generałów i ponad 300 pułkowników. Doszło do tego, że brakuje kapitałów na awanse na podpulkownikow i majorów na pułkowników. O braku pułkowników nie wspominam bo to oczywiste. Dodatkowo wszyscy co bardziej kumaci oficerowie są przenoszeni do OT.
Mówiąc wprost w przeciągu 1.5 roku Antek całkowicie rozbił PSZ. Żeby nie było żadnych wątpliwości to nie jest głupota to jest celowe zaplanowane i przeprowadzone z żelazną konsekwencją działanie. Nie trzeba być geniuszem aby wykombinować komu i dlaczego Rosji jest to na rękę. Ten facet, mówię to z całą odpowiedzialnością, powinien stanąć przed sądem oskarżony o zdradę.
-
pfg
2017/03/15 10:53:32
@yellow - całkowicie zgadzając się z końcową oceną Macierewicza, myślę sobie, że odwołanie przetargu na holowniki mogło mieć inne przyczyny (choć efekt netto będzie taki sam, jak w wypadku śmigłowców wielozadaniowych, systemu obrony przeciwrakietowej czy śmigłowców szturmowych - w najbliższej przyszłości ich nie będzie, choć mogłyby być). Mianowicie, dobra zmiana organicznie nie znosi dużego biznesu prywatnego - jakieś tam osiedlowe sklepiki czy myjnie samochodowe ostatecznie mogą być - więc uważa, że duże kontrakty państwowe mogą iść tylko do firm państwowych lub kontrolowanych przez państwo.

Dlaczego? Po pierwsze, bo tak. Jak już wiele razy pisałem, to są bolszewicy, mentalnie ukształtowani w czasach Gomułki, a wtedy wszystko było państwowe. Po drugie, im więcej dużych firm państwowych i im więcej państwowych pieniędzy będą miały do przemielenia, tym więcej będzie posad, które dobra zmiana będzie mogła rozdawać krewnym i znajomym Królika, w patriotycznym celu budowania "nowych elit" rzecz jasna. Po trzecie i kto wie, czy nie najważniejsze, firma prywatna, której nie grozi bankructwo, mogłaby dać jakąś reklamę do Wyborczej czy TVN albo zasponsorować jakąś nie dość patriotyczną imprezę. A firma państwowa, w której dyrektora/prezesa/kogokolwiek można odwołać za pomocą jednego telefonu nawet nie ministra, a Misiewicza, nie da i nie zasponsoruje. No i tyle.
-
2017/03/17 00:57:52
Pamiętacie pierwsze objawienie się Misiewicza? Wjazd do centrum wywiadu NATO w Krakowie. W nocy za pomocą ślusarza odkrył flagę FSB i palnikiem acetylowym otworzył sejf, którego zawartość miała poziom powyżej Ściśle Tajne a on nie miał nawet dostępu do Zastrzeżone. Kilka dni temu centrum owe dostało akredytację NATO, a dziś Słowacja wycofała się że współpracy i centrum zostanie przesunięte poza Polskę. Mówiąc wprost Amerykanie się wk... czemu trudno się dziwić. Ciekawy jest t.z. timing. Wczoraj popłynął gen. Gut (szef operacji specjalnych i jeden z 3 Polaków oznaczony medalem USSOCOM btw z 4 nie Amerykanów oznaczonych tym medalem 3 jest Polakami i tych właśnie 3 ludzi zajebista zmiana wywaliła na pysk w przeciągu ostatniego roku więc trudno się dziwić Amerykanom, że mają pewien dyskomfort współpracować z krajem który wypieprza ludzi których oni znają i którym ufają), dni kilka temu akredytacja dziś przenosiny. To trochę tak jakby ktoś zaręczył się, odpicował się na ślub, stanął w kościele i dowiedział się od świadka minutę przed rozpoczęciem ślubu, że ślubu niet bo panna młoda mu nie wierzy i nie chce. Takie niezwykle subtelne walniecie z liścia liściem odzianym w pancerną rękawicę.

Z niecierpliwością czekam na głos człowieka który kilka miesięcy temu założył się że mną na temat Polska weg z UE i NATO zza rządu PiSu. Nadal jest taki pewny że na pewno nie?

I równie ciekaw jestem opini innego człowieka który na tym blogu twardo dowodził, że PiS w życiu ordynacji wyborczej zmieniać nie będzie. Nadal jest tego pewny? Bo, właśnie Sasin ogłosił, że Warszawa będzie od morza do Tatr.
-
2017/03/17 14:53:48
@yellow_tiger
Skąd ta informacja o wycofaniu Słowacji? Bo ja znalazłam tylko to:
mobile.twitter.com/ireneuszbil/status/842414784079396867
-
2017/03/17 15:26:35
Słowacki dziennik i nieoficjalne przecieki.
-
Gość: x, *.free.aero2.net.pl
2017/03/18 12:32:53
-
2017/03/29 07:47:38
Polska się nie wycofuje z Eurokorpusu tylko przestaje być członkiem. Stopniowo wygasza swój wkład w przeciągu 3-4 lat, i rezygnuje z bycia państwem ramowym o który to status zabiegalismy od kilku ładnych lat.

Stawiam skrzynkę wódki człowiekowi który postawi Macierewicza przed sądem za zdradę.
I ciągle czekam na wpis obrońców PIS w działce "nie wyjdziemy z EUR i NATO".
-
Gość: x, *.free.aero2.net.pl
2017/03/29 09:02:15
Dla mnie zdumiewające jest nawet nie to, co Antoni M. wyprawia, i nie to, że Jarosław K. tej działalności błogosławi - bo co do tego, że obaj usilnie i świadomie starają się wyprowadzić Polskę ze struktur unijnych i uczynić ją bezbronną wobec Rosji, nie mam już nawet cienia wątpliwości - tylko to, jak taki stan rzeczy mogą akceptować rzesze zwolenników PiS i polityków tego ugrupowania. Nie myślę tu oczywiście o pozbawionych woli i intelektu marionetkach pokroju Andrzeja D. i Beaty S. ani o zastępach zombie od sejmowych głosowań; ale przecież w tym ugrupowaniu i wśród jego zwolenników było i jest np. sporo osób silnie, niekoniunkturalnie rusofobicznych i szczerze wierzących w to, że Putin odpowiada za hekatombę w Smoleńsku. Naprawdę wszyscy tam, poza Ujazdowskim, są umysłowo na poziomie rozwielitek?
-
Gość: , 213.212.5.*
2017/03/29 14:45:34
Szczerze? Tak. Kiedyś o tym pisałem, PiS odkrył rzecz oczywistą do rządzenia potrzebne jest poparcie jakiś 35% populacji ale nie ma znaczenia czy będzie to 35% z lewej czy z prawej strony rozkładu normalnego IQ. I konsekwentnie zabiega o poparcie lewej strony rozkładu i konsekwentnie do partii występują ludzie z lewej strony rozkładu. Efekty typ "Misiewicz" są konsekwencją tego działania a nie wypadkiem przy pracy. Mówiąc prosto tam są tylko Misiewicze. Wszyscy rozumni dawno stamtąd odeszli. I znów, konsekwencją będzie i już jest całkowity burdel i rozpieprzenie państwa, bo nie ma bata Misiewicz się tak nadaje do rządzenia jak kangur na kontener.
-
2017/03/29 14:46:45
To byłem ja, yellow_tiger, trener kotów w worku.
-
2017/03/29 17:18:25
Szanowni komentatorzy! Zwróćcie uwagę na artykuł o Macierewiczu w najnowszym Tygodniku Powszechnym.

www.tygodnikpowszechny.pl/mistrz-ucieczki-do-przodu-147328

Wyjaśnienie zagadki Misiewicza?

"Zbigniew Stonoga, nałogowy kolekcjoner haków na wszystkich, opublikował w internecie nagranie. To obrazoburcza spowiedź jednego z uczestników dyskoteki, który oskarża Misiewicza o mówiąc najdelikatniej molestowanie.

Na historię przemilczaną przez media zwrócił mi uwagę bliski współpracownik premier Beaty Szydło, a potem wysokiej rangi urzędnik MON. To znaczy, że w najważniejszych gabinetach polskiego rządu stało się to przedmiotem debat."

Rzeczywiście, najdelikatniej. Nie znałam tej historii, ale okazuje się, że informator Stonogi twierdzi, *podając swoje dane osobowe*, że Misiewicz na dyskotece chciał go zwerbować jako... chłopca do seksu dla Jarosława Kaczyńskiego.

pikio.pl/ofiara-misiewicza-lapal-mnie-za-krocze-oferowal-prace-za-seks-i-chcial-oddac-kaczynskiemu-video/


-
pfg
2017/03/29 17:41:50
Dlaczego wyborcy PiSu wciąż wierzą Macierewiczowi? W wersji powierzchownej, werbalnej jego słowa są wybitnie antyrosyjskie, na co zwracałem uwagę. Dużej części osób to wystarcza, zwłaszcza że koreluje z mitem smoleńskim w wersji "Ruscy zabili nam prezydenta (a Tusk im pomagał)", a poza tym PiS przy każdej okazji ostentacyjnie podkreśla swój martyrologiczny, antyrosyjski (a przy okazji antyniemiecki) patriotyzm, pomawiając Platformę o brak patriotyzmu i wysługiwanie się kondominium rosyjsko-niemieckiemu. No i to przeciwnik PiSu, Tusk, dopuścił się "zdrady dyplomatycznej", a podległe Tuskowi służby specjalne zawarły "nielegalną umowę" z Rosją. Wszystko do siebie pasuje. Generałowie albo sami odchodzą z wojska, bo protestują przeciwko utracie przywilejów, albo są z niego usuwani, bo byli wykształceni "w Moskwie" i byli agentami. To jest naprawdę spójny przekaz.

Umowy na Caracale żeśmy nie zawarli, bo podstępni Francuzi chcieli nas wykorzystać, a przecież mamy nasze "polskie helikoptery" produkowane w Mielcu i Świdniku. W szczegóły dotyczące ich wyposażenia, zdolności bojowych etc nikt nie wnika, bo to jest nudne i skomplikowane. Jeszcze bardziej skomplikowane są informacje o celowym osłabianiu 11 Dywizji Kawalerii Pancernej; przeciwnie, przekaz, że będzie ona teraz bronić "wschodniej flanki NATO", może być dla wielu osób wiarygodny. To samo wojska specjalne.
-
pfg
2017/03/29 17:46:37
@anuszka - tak, ja o tym już wcześniej czytałem, ale pan Stonoga nie jest szczególnie wiarygodnym źródłem informacji. Chociaż... Słowa Andrzeja Leppera o talibach w Klewkach też, jak się okazuje, nawiązywały do zdarzeń prawdziwych, choć mocno w opowieści zniekształconych.
-
2017/03/29 18:47:28
A jeśli chodzi o heli to vice mon Kownacki dziś oświadczył, że heli do ZOP (czyli najdroższe i najbardziej skomplikowane) nie muszą być robione w Polsce. I przy okazji wyszło, że za 12/16 zapłacimy 7mld gdy za 50 Caracali mieliśmy płacić 13mld. Przy czym w 13mld był a) transfer technologii b) 30 letni czas serwisu c) 30 letni zapas części zamiennych d) możliwość modyfikacji e) eksport f) możliwość zrobienia kolejnych i g) najważniejsze serwis w wzl2. W 6mld jest zakup gołych maszyn. Tyle jeśli chodzi o ochronę polskiego przemysłu. Teraz pobawię się w proroka; kupimy max. 12 maszyn 2/3 równych typów. Eksploatacja będzie kosztować krocie, serwis będzie diabli wiedzą gdzie (patrz Anakondy ze Swidnika) a o transferze technologii będzie mówił Antek.
-
pfg
2017/03/29 18:55:54
O ho, ho, parafrazując, co właśnie przeczytałem gdzie indziej, PiS osiągnął moment memetycznego zagnieżdżenia się w myśleniu zbiorowym.

"Memetyczne zagnieżdżenie". God gave names to all the animals...

@yellow - w kwestii helikopterów obawiam się, że będzie właśnie tak, jak piszesz.
-
Gość: x, *.free.aero2.net.pl
2017/03/30 01:22:15
Może to jednak w niektórych przypadkach ciężkie ideologiczne zaczadzenie (analogiczne do tzw. ukąszenia heglowskiego, mniejsza o trafność nazwy, zdiagnozowanego i opisanego przez Miłosza w czasach komuny), a nie niedostatki IQ? Może po prostu jeśli ktoś jest już w stanie uwierzyć w zamach smoleński mimo licznych dowodów świadczących na niekorzyść tej teorii i braku sensownych dowodów na jej poparcie, to łączenie tej wiary i lęku przed Rosją z uznaniem zrywania więzi z UE i NATO za korzystne dla Polski jest już tylko naturalną konsekwencją. Bo przecież nie we wszystkich przypadkach chodzi o osoby dotknięte upośledzeniem intelektualnym, każdy z nas jest pewnie w stanie wskazać odnoszącego w swojej dziedzinie sukcesy naukowca, który zarazem jest ślepym, kompletnie zaczadzonym członkiem sekty smoleńskiej i wyznawcą Jarosława K. oraz Antoniego M. Myślę, że musi tu działać jakiś obronny mechanizm psychiczny, coś typu no ale przecież jeśli teraz Nadprezes bredzi, to znaczy, że bredził nieprzytomnie cały czas, a ja mu wierzyłem i broniłem jego linii - to może jednak znowu to on ma rację, a tylko ja się pogubiłem i powinienem mu bardziej zaufać, podobny do magiczno-religijnego pogańskiego samoobwiniania w stylu na pewno dlatego ciężej zachorowałem, że przyjąłem antybiotyk, a więc nie dość ufałem w moc modlitwy; od teraz żadnych leków, więcej wiary...

Nie wykluczam jednak, że po prostu wstrętnie oszkalowałem rozwielitki.
-
Gość: x, *.free.aero2.net.pl
2017/03/30 01:36:34
Nie ma dnia bez nowych niepokojących wieści o poczynaniach Macierewicza:
wyborcza.pl/7,155287,21565231,zarzadzajacy-swiatlowodami-exatel-znacjonalizowany-w-imieniu.html#BoxGWImg
-
2017/03/30 02:09:43
Nie. To nie jest zaczadzenie, to jest ułomość. Zaczadzenie byłoby gdyby były 2/3 możliwości wyboru bez weryfikacji eksperymentalnej tylko ideologicznej. A my, k.. mać rozmawiamy o wybuchajacych parówkach na pokładzie samolotu który się rozpie.... na pancernej Brzezie bo atmosfera była wybitnie bogata w hel. T.z. mówimy o partii która taką wersję, k.... oficjalną, prezentuje. I rest my case.
To jest do aniołki, bottom line. Mówiąc bardzo prosto, jeśli ktoś uważa że to wyżej prawdą jest to ja nie mam więcej pytań. A jeśli nie i równocześnie tę sektę popiera to albo cynik albo chu... ergo nie ma sensu rozmawiać. Przy czym obstawiam chu... Bo cynicy już dawno uciekli (patrz post wyżej).
-
2017/03/30 02:16:14
Jeśli ktoś zastanawiał się gdzie jest Haribo to już wrócił fpse monu z urlopu...
mobile.twitter.com/MON_GOV_PL/status/847167021552930817
Polecam składnik i gramatykę, po tym się prawdziwe Haribo poznaje.
-
2017/03/30 02:17:14
Składnię. Spell checker in Wark.
-
2017/03/30 08:28:57
@pfg
Dlatego właśnie nie śledzę rewelacji Stonogi, bo nie jest wiarygodnym źródłem informacji. Ale tutaj sytuacja jest osobliwa: Pisze o tym Tygodnik Powszechny, bardzo nobliwe pismo, a mianowicie dlatego, że dwóch wysokich urzędników z rządu niezależnie zwróciło dziennikarzowi uwagę na tę historię, bo omawiano ją w rządzie. Przy czym dziennikarz ubiera ją w najdelikatniejsze możliwe słowa, ale okazuje się, że "najdelikatniejsze" znaczy aż molestowanie. I w takiej formie jest to publikowane w TP. Opowieść jest tak niesmaczna, że aż nie do uwierzenia. Jednak informator Stonogi podaje swoje dane osobowe, narażając się na pozwy sądowe. Jak na razie nikt go nie pozwał. Rząd nad tym dyskutuje, a Jarosław w przypływie gniewu żąda, żeby Misiewicz zniknął z polityki. Przedziwne. Dla mnie to dziwniejsze niż wypowiedzi Leppera o talibach.
-
2017/03/30 08:35:49
@pfg
O co chodziło z tym memetycznym zagnieżdżeniem?
-
pfg
2017/03/30 09:22:43
@anuszka - bo to piękne sformułowanie jest :-) A z drugiej strony, gdy nadamy jakiemuś zjawisku, jakiejś rzeczy nazwę, czujemy, że nim w jakimś sensie władamy.
-
Gość: x, *.free.aero2.net.pl
2017/03/30 10:54:34
@A z drugiej strony, gdy nadamy jakiemuś zjawisku, jakiejś rzeczy nazwę, czujemy, że nim w jakimś sensie władamy.

Czasem jednak to "władanie" sprowadza się raczej do samouspokojenia pod pretekstem, że i tak nic nie da się zrobić, a za wszelkie niepowodzenia odpowiedzialna jest złowroga i przemożna siła zewnętrzna, z którą próżno człowiekowi się zmagać, więc nawet nie warto próbować.

@Białystok No właśnie, słynna białostocka prokuratura to właśnie jest ten przypadek. Dopóki o sprawie wyczynów Misiewicza było w miarę cicho (owszem, przeciekła do mediów informacja, że sobie zabalował, ale niewiele na temat natury ekscesów), informatora Stonogi chroniła chęć zamiecenia przez rząd sprawy pod dywan. Ale teraz, skoro i tak narasta rozgłos, pilni w zwalczaniu mowy nienawiści białostoccy śledczy zapewne zrobią temu muzykowi jesień średniowiecza. I nikogo to nie zdziwi - wiadomo, Białystok. Taka gmina.
-
2017/03/30 11:56:49
@pfg
Ale o czym w ogóle pisałeś z tym zagnieżdżeniem memetycznym?
-
2017/03/30 20:38:50
Pamiętacie ile miały kosztować WOT w.g. Antka w 2016? Nie więcej niż 300mln plnow. A ile wyszło w rzeczywistości? Ponad MILIARD! Drobne przekroczenie kosztów o 250%. Nie chcę mi się nawet wyliczać co można za miliard plnow kupić ale teraz wiemy na 100% że za miliard można sobie partyjne bojówki kupić.
-
Gość: x, *.free.aero2.net.pl
2017/04/12 23:42:23
No i proszę, następny zwrot akcji w naszej telenoweli: wielbiciele Dobrej Zmiany muszą dokonać rozdzierającego serce wyboru, czy bardziej kochają Antoniego, czy Jarosława, a także któremu z nich kibicować mają w walce o opiekę nad Misiem.
-
2017/04/18 18:25:01
mobile.twitter.com/dane_publiczne/status/854328537259663360
Piękne, czyż nie?
Du.a listy pisze, zwykłe, polecone...